تبلیغات
تجارت و بازرگانی - قوانین مسافر

تجارت و بازرگانی

تجارت سالم

سه شنبه 16 تیر 1388

قوانین مسافر

نویسنده:   

مقررات مسافری

 

تعریف مسافر : مقصود از مسافر شخصی است كه دارای گذرنامه یا اجازه‌نامه معتبر بوده و از راه مجاز وارد كشور یا خارج شود .

 

مقررات خروج كالای همراه مسافر :

مسافران خروجی اعم از اینكه ایرانی و یا خارجی باشند می‌توانند علاوه بر وسایل سفر و لوازم شخصی ، كالاهای ایرانی به هر میزان و كالای غیرایرانی تا سقف 160 دلار همراه خود خارج نمایند مشروط بر آنكه هر دو كالا جنبه تجاری و منع شرعی و قانونی نداشته باشد .

مسافرین خروجی از مرز هوایی كه دارای بلیط و گذرنامه باشند می‌توانند یك تخته فرش دستباف را با متراژ حداكثر 6 مترمربع پس از انجام كارشناسی توسط گمرك بهمراه خود از كشور خارج نمایند منوط به اینكه فرشهای موردنظر دارای قدمت و عتیقه نبوده و نیز دارای جنبه میراث فرهنگی و تصاویر مغایر با شئونات اسلامی نباشد . در ضمن خروج فرش توسط مسافرانی كه عازم كشورهای امارات متحده عربی - عربستان و سوریه می‌باشند ممنوع می‌باشد .

به مسافرانی كه گذرنامه مستقل ندارند و نامشان در گذرنامه دیگری به عنوان ((همراه)) درج شده است اجازه خارج كردن فرش داده نمی‌شود .

از جمله كالاهایی كه مسافران خروجی می‌توانند با خود همراه داشته باشند میزان سه كیلوگرم خاویار ممهور به مهر یا پلمپ شركت شیلات بوده كه باید قبض خرید فروشگاه شیلات را نیز به همراه داشته باشند .

خروج تابلوی نقاشی و سایر آثار فرهنگی و هنری نیز به شرط آنكه جنبه تجاری نداشته و درحد مصرف شخصی باشد ، با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجاز می‌باشد .

مطابق بخشنامه بانك مركزی مسافرین خروجی می‌توانند حداكثر یكصد و پنجاه گرم از انواع مصنوعات طلا متعلق به خود را همراه داشته باشند . چنانچه زیورآلات مورد بحث مزین به سنگهای گرانبها از قبیل الماس ، زمرد و برلیان باشد ، نبایستی وزن نگین منصوب به آنها از اجزاء قیراط تجاوز نماید .

خروج مصنوعات و ظروف نقره توسط مسافر حداكثر تا میزان سه كیلوگرم مجاز می‌باشد . مشروط براینكه اشیا مذكور از زمره آثار فرهنگی و تاریخی محسوب نگردد . خروج زعفران به همراه مسافر مجاز وحداكثر به ازای هر گذرنامه یكصدگرم می‌باشد .

خروج خشكبار به همراه مسافر بلامانع است . به استثنای پسته كه به ازای هر گذرنامه حداكثر ده كیلوگرم مجاز خواهد بود .

حسب نظر بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران حداكثر ارز مجاز برای خروج توسط دارنده گذرنامه معادل 1000 دلار (اسكناس ، چك مسافرتی و یا تركیبی از هر دو) و به ازای هر مسافر همراه معادل 500 دلار است . خروج ارز بیش از حد مجاز مستلزم داشتن اظهارنامه یا گواهی انتقال از طریق شبكه بانكی كشور است. خروج لیر سوریه ، ریال عربستان ، دینار عراق ، لیر لبنان ، درهم امارات متحده عربی و افغانی (واحد پول افغانستان) و روبل روسیه به صورت مسافری و تجاری ممنوع است . خروج پول رایج جمهوری اسلامی ایرا ن به میزان 500 هزار ریال به همراه مسافر مجاز است .

مسافرانی كه عازم زیارت عتبات و سایر سفرهای زیارتی هستند تنها مجاز هستند لوازم شخصی خود را درحد متعارف همراه داشته باشند . خروج هر نوع كالای دیگر از جمله فرش ، پسته ، مغز پسته ، خشكبار، انگشتر، تسبیح، صنایع‌دستی‌و به‌هرمقداركه‌باشدتوسط این‌گروه ازمسافران ممنوع است.

مسافر می‌تواند حداقل 24 ساعت قبل از پرواز به گمرك مراجعه و با ارائه بلیط و گذرنامه پس از انجام تشریفات گمركی كالای خود را تحویل شركت حمل و نقل هوایی نماید .

خروج كتب و نشریات و نوار كاست و فیلم كه نشر و پخش آنها ممنوع نیست مجاز است مشروط بر اینكه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كنترل و مجوز خروج صادر نماید . (به شرط غیرتجاری بودن)

مسافر خروجی می‌تواند آلات موسیقی خود را از كشور خارج نماید مشروط بر اینكه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز داشته باشد .(در صورتیكه جنبه مصرف شخصی داشته باشد) .

مسافرین خروجی می‌توانند آلات و ابزار دستی خود را كه متناسب با حرفه شخصی مسافر باشد با خود از كشور خارج نماید .

مسافرین خروجی می‌توانند دوربین فیلمبرداری ، تلفن همراه ، رایانه كیفی خود را خارج نمایند مشروط بر اینكه توسط مامور گمرك در گذرنامه مسافر ثبت گردد تا در هنگام برگشت به میهن دچار مشكل نشوند .

كارمندان دولت كه برای انجام ماموریت به خارج از كشور اعزام می‌شود و ایرانیانی كه اقامت خود را در خارج قرار می‌دهند و یا خارجیانی كه بطور رسمی در ایران اقامت دارند و یا به كار یا تحصیلات حوزوی یا دانشگاهی اشتغال دارند در پایان اقامت یا كار یا تحصیل می‌توانند لوازم مستعمل خود را درحد متعارف بدون مجوز از كشور خارج نمایند .

 

فهرست كالاهایی كه خروج آنها توسط مسافر ممنوع است :

1 - خروج هرگونه اشیاء عتیقه و هنری با قدمت بیش از یكصد سال و خروج هرگونه شیء زیرخاكی؛

2 - هرگونه كتب خطی ، اوراق مینیاتور ، قطعات خوشنویسی خط  و كتب چاپ سنگی ؛

3 - انواع سكه و سنگهای گرانبها ؛

4 - هرگونه اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی ؛

5 - هرگونه مواد مخدر ؛

6 - هر نوع كالائی كه صدور آنه به موجب قانون یا شرع اسلام یا قانون ممنوع می‌باشد ؛

7 - هرنوع كالای اساسی .

 

صادرات همراه مسافر به كشورهای مشترك المنافع (CIS)

براساس بند 24 تصویبنامه شماره 35985/ت20035 هـ مورخ 3/6/1377 هیئت محترم وزیران كه مقرر می‌دارد (با توجه به شرایط بازار مالی و پولی كشورهای مستقل مشترك‌المنافع بویژه كشور روسیه ، روشهای صادرات كالا برای فروش در بازارهای كوچك آن منطقه از جمله روش صادرات همراه مسافر بررسی روشهای مناسب و معقول و قابل قبول برای این كار تهیه و به اجرا گذاشته شود. وزارت بازرگانی ((مركز توسعه صادرات ایران)) مسئول اجرای این بند است ) . دستورالعمل ذیل جهت اجرا ابلاغ می‌گردد .

 

ماده 1 - توریستها و اتباع كشورهای مشترك‌المنافع كه به جمهوری اسلامی ایران مسافرت می‌نمایند مجاز خواهند بود برابر مقدار ارزی كه به سیستم بانكی كشور اظهار و اعلامیه ارزی دریافت داشته‌اند اقدام به خروج كالای صادراتی بهمراه خود از كشور نمایند .

 تبصره 1 : خروج كالا تا سقف یك هزار دلار توسط واجدین شرایط ماده 1 نیازی به اظهار به سیستم بانكی كشور و دریافت اعلامیه ارزی ندارد .

تبصره 2 : نرخ خرید ارزی مسافرین فوق قیمت ارز واریزنامه‌ای در روز قبل (نرخ صادراتی + قیمت واریزنامه در بازار بورس) خواهد بود .

تبصره 3 : خروج كالاهای همراه مسافر به هر میزان نیاز به مجوز و گواهیهای رایج ندارد .

تبصره 4 : خروج كالاهای صادراتی مجاز برای مسافرین كشورهای (CIS) نیاز به ارائه كارت بازرگانی ندارد .

تبصره 5 : مبنای ارزیابی كالاهای همراه مسافر نرخهای مصوب كمیته دائمی قیمت‌گذاری كالاهای صادراتی مستقر در مركز توسعه صادرات ایران می‌باشد .

تبصره 6 : در زمان خروج كالا در هرمورد كه نرخ مصوب اعلام نگردیده باشد جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشكل برای مسافرین ، تعیین نرخ بر عهده گمرك مربوطه می باشد .

ماده 2 : مسافران ایرانی عازم كشورهای مستقل مشترك‌المنافع (CIS) مجاز به خروج كالاهای مجاز صادراتی بهمراه خود به میزان پانصد دلار آمریكا می‌باشند.  خروج كالا بیش از این مبلغ تنها زمانی مجاز است كه با ارز منشاء خارجی و طبق اعلامیه ارزی بانكهای ایرانی صورت پذیرد .

تبصره 1 : ترددهای مرزی نیز شامل مقررات فوق می‌باشد .

تبصره 2 : خروج اینگونه كالاها به میزان نیاز به ارائه مجوز و گواهیهای رایج صادرات ندارد .

تبصره 3 :‌ مبنای ارزیابی كالاهای همراه مسافر نرخهای مصوب كمیته دائمی قیمت‌گذاری كالاهای صادراتی مستقر در مركز توسعه صادرات ایران می باشد .

ماده 3‌ : گمرك ایران آمار صادرات مسافری را در سرفصل معین و به صورت ارزی همه ماهه به همراه آمار صادرات غیرنفتی كشور اعلام خواهد نمود .

 

اظهارنامه خروجی :

هرگاه گمرك صلاح بداند در مبادی خروجی از مسافر می‌خواهد اظهارنامه‌ای كه به او ارائه می‌شود تنظیم و به گمرك تسلیم دارد تا گمرك براساس اظهار كتبی صاحب كالا (مسافر) به بازدید محموله او اقدام نماید .

تذكر : هرگونه اظهار خلاف و اختفای كالا از دید مامورین گمرك تخلف یا قاچاق محسوب شده و با متخلف برابر مقررات قاچاق رفتار خواهد شد .

مقررات ورود كالای همراه مسافر

اسباب سفر ، اشیاء و لوازمی كه عرفا مسافر در هر مسافرت كوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند : جامه‌دانها ، كیفهای مسافرت ،‌ كالسكه بچه ، چتر ، عصا ،‌ دوربین عكاسی ، وسایل آرایشی ،‌ البسه در حد متعارف ، كتاب ، ماشینهای محاسب قابل حمل ، مواد غذایی در حد متعارف و سایر اشیاء‌ شخص .

هر مسافر به هنگام ورود به كشور،علاوه بر اسباب سفر و اشیاء و لوازم شخصی مستعمل خود می‌تواند تا سقف ارزش معادل 160 دلار اشیاء غیر مستعمل و مواد خوراكی را با شرایط زیر همراه خود وارد و ترخیص نماید .

الف ) اسباب سفر و اشیاء شخصی مستعمل همراه مسافر در صورتیكه جنبه تجاری نداشته باشد كلا از پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و عوارض معاف می‌باشد .

ب )‌ اشیاء غیر مستعمل و مواد خوراكی همراه مسافر فقط یكبار در سال تا سقف 80 دلار با معافیت از پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و عوارض و در سفرهای بعد همان سال با پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و عوارض و سایر هزینه‌ها قابل ترخیص است .

ج ) اشیاء غیر مستعمل و مواد خوراكی مازاد بر هشتاد دلار همراه مسافر فقط تا سقف ارزش 80 دلار دیگر با پرداخت حقوق گمركی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض قابل ترخیص می‌باشد. بدیهی است كالاهای وارده بایستی از انواع ممنوعه شرعی و قانونی نبوده و جنبه تجاری نداشته باشد.

اگر مسافر در سفر اول از معافیت مسافری هیچگونه استفاده نكرده باشد ، می‌تواند در سفرهای بعدی استفاده كند مشروط بر اینكه در سفر اول با مراجعه به مامور گمرك اعلام نماید كه كالایی همراه ندارد و توسط مامور گمرك مراتب عدم استفاده از معافیت در گذرنامه قید گردد .

مسافر می‌تواند قسمتی از معافیت خود را در سفر اول و در سفرهای بعد از باقیمانده معافیت خود استفاده نماید . مشروط براینكه در سفر اول مقدار معافیت استفاده شده توسط مامورین گمرك در گذرنامه قید گردیده باشد .

معافیت فقط بر همان سالی كه شخص مسافرت نموده اعمال می‌شود ( از اول فروردین تا پایان اسفند) و در صورت عدم استفاده از این معافیت در آن سال ، نمی‌تواند در سال آینده از معافیت مزبور استفاده نماید .

ورود زیورآلات طلای همراه مسافر از قبیل گردنبند ، گوشواره ، انگشتری ، النگو ، ساعت و غیره در حد متعارف و برای مصارف شخصی بصورت واحد( از هر كدام یكعدد ، در مورد گوشواره یك جفت و النگو 6 عدد) مجاز بوده و ورود مازاد بر آن منوط به كسب اجازه قبلی از بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد .

ورود ارز توسط مسافر به هر میزان به كشور آزاد بوده و در هنگام ورود لازم است توسط وی اظهار و میزان آن در اظهارنامه‌های مربوطه كه از طرف بانك در اختیار مسافر قرار می‌گیرد تكمیل تا نسبت به خروج معادل ارز مذكور در مسافرتهای بعدی براساس اظهارنامه ارزی اقدام كند .

در مواردی كه مسافرین ورودی پول رایج (ریال) همراه خود را اظهار می‌دارند در صورتیكه مازاد بر مبلغ دویست هزار ریال باشد ، مازاد در حساب مخصوصی به همین منظور افتتاح شده واریز و قبض مربوطه را دریافت و مراتب جهت اعمال مقررا ت به بانك مركزی اعلام می‌گردد .

ورود انواع دارو به كشور بیش از حد مصرف شخصی و بمیزان غیرمتعارف ممنوع و به مقدار مصرف شخص مجاز است (مشروط براینكه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی مجوز ترخیص آنرا صادر نماید) .

در ضمن ورود داروهایی چون : مرفین ، پتدین ، متادون ، پنتاروسین ، نالوكسان، اپیرم ، و كه تحت كنترل بخش نظارت بر مواد مخدر سازمان ملل متحد می‌باشد ، بطور كلی ممنوع است .

ترخیص نشریات ، كتاب ، نوار و فیلم و دیسكهای فشرده (CD) موكول به موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است . همچنین ترخیص آلات موسیقی نیز موكول است به موافقت وزارتخانه مذكور با رعایت سقف ارزش قانونی .

مسافر می‌تواند لوازم خانگی وارد و ترخیص نماید مشروط بر اینكه از سقف ارزش 160 دلار تجاوز ننماید .

مسافرینی كه اقوام درجه یك باشند از قبیل پدر و مادر و فرزند و همسر می‌توانند از معافیت یكدیگر استفاده نمایند مشروط بر اینكه با یك گذرنامه و بعنوان همراه باشند . بنابراین دو یا چند مسافر كه باهم دوست یا اقوام غیر درجه اول باشند نمی‌توانند از معافیت یكدیگر استفاده نمایند .

نوزاد هم معافیت دارد مشروط بر اینكه بعنوان مسافر همراه مشخصات وی در گذرنامه والدین قید گردیده باشد .

 

نظرات() 
Bryant
شنبه 12 مرداد 1398 05:05 ب.ظ
There is certainly a great deal to know about this subject.
I love all the points you've made.
http://viagrawwithoutdoctor.com/
دوشنبه 7 مرداد 1398 11:51 ب.ظ

Nicely put. Thank you.
online canadian pharmacies drugs for sale pharmacy online pharmacies tech school northwestpharmacy canadian drugs canada medication cost the best canadian online pharmacies drugs for sale deep web canada online pharmacies
http://mulvedo.strikingly.com/
دوشنبه 3 تیر 1398 06:23 ق.ظ

You made the point!
cialis para que sirve click now buy cialis brand cialis with 2 days delivery if a woman takes a mans cialis look here cialis cheap canada look here cialis cheap canada we use it cialis online store cialis daily dose generic cialis uk acheter du cialis a geneve
which works better cialis or viagra
یکشنبه 2 تیر 1398 02:24 ب.ظ

Seriously lots of helpful advice.
generic cialis levitra cialis soft tabs for sale only best offers 100mg cialis bulk cialis side effects of cialis prices on cialis 10 mg cialis price thailand look here cialis order on line il cialis quanto costa cialis side effects dangers
Cialis prices
شنبه 1 تیر 1398 11:39 ب.ظ

Really many of good advice!
5 mg cialis pharmacie en ligne cialis manufacturer coupon cialis 20 mg cialis super kamagra only here cialis pills sialis ou trouver cialis sur le net when can i take another cialis chinese cialis 50 mg rezeptfrei cialis apotheke
http://enprober.strikingly.com/
شنبه 1 تیر 1398 06:56 ق.ظ

Amazing forum posts. Thank you!
brand cialis generic cialis online cialis pills boards brand cialis generic cialis australia org buy generic cialis can i take cialis and ecstasy cialis canada on line wow look it cialis mexico cialis mit grapefruitsaft
can i buy cialis over the counter
جمعه 31 خرداد 1398 02:52 ب.ظ

With thanks, Ample forum posts!

tadalafil 5mg generic cialis pill online cialis therapie cialis super kamagra low dose cialis blood pressure cialis usa cost cialis generic cialis generico online viagra vs cialis cilas
cialis online pharmacy reviews
پنجشنبه 30 خرداد 1398 10:33 ب.ظ

Whoa quite a lot of wonderful material!
cialis 20 mg best price cialis 100mg suppliers brand cialis nl cialis uk next day we like it cialis price cialis for daily use we recommend cialis info side effects for cialis viagra or cialis cialis kaufen
http://boarefcast.strikingly.com/
پنجشنبه 30 خرداد 1398 03:31 ق.ظ

Point certainly taken!.
cialis dose 30mg cialis coupons printable cialis 05 cialis kamagra levitra buy cialis online cheapest cialis generico milano acheter cialis kamagra cialis kaufen wo cialis rezeptfrei can i take cialis and ecstasy
http://avtati.strikingly.com/
چهارشنبه 29 خرداد 1398 11:28 ق.ظ

Thanks. Lots of content.

cialis rckenschmerzen cialis usa cost weblink price cialis only best offers cialis use cialis daily reviews purchase once a day cialis cialis prezzo di mercato only now cialis 20 mg buy cialis online legal precios de cialis generico
http://guarkesal.strikingly.com/
سه شنبه 28 خرداد 1398 07:04 ب.ظ

Thank you! Ample write ups.

cialis professional from usa cialis lilly tadalafi prezzo cialis a buon mercato prices for cialis 50mg cialis ahumada generic for cialis discount cialis cialis savings card cialis daily new zealand look here cialis cheap canada
http://asffelden.strikingly.com/
دوشنبه 27 خرداد 1398 06:21 ق.ظ

Lovely posts. With thanks!
cialis 5 mg cialis prices in england generic low dose cialis 40 mg cialis what if i take cialis australia org cialis alternative price cialis per pill how to purchase cialis on line wow look it cialis mexico cialis 5 mg funziona
http://tidelte.strikingly.com/
یکشنبه 26 خرداد 1398 02:28 ق.ظ

Thanks a lot. Good stuff.
cheap cialis precios de cialis generico acheter cialis meilleur pri cialis en 24 hora cialis coupons printable prezzo di cialis in bulgaria prices for cialis 50mg cialis in sconto purchase once a day cialis generic cialis levitra
generic cialis discount
جمعه 24 خرداد 1398 10:23 ب.ظ

Cheers. I value this.
dosagem ideal cialis compare prices cialis uk wow look it cialis mexico purchasing cialis on the internet cialis for sale south africa cialis efficacit cialis reviews what is cialis cialis 20mg prix en pharmacie only now cialis for sale in us
Romeo
جمعه 24 خرداد 1398 08:43 ق.ظ
Aɗd coɗfish items ɑnd prepare dinner ffor 5 minutes.
Rueben
جمعه 24 خرداد 1398 08:32 ق.ظ
Thhe ρhotographs arе ᥙseful as are thhe illustrations.
https://drewcouch66332.wordpress.com
جمعه 24 خرداد 1398 07:55 ق.ظ
Ԝithin 2 weeks, іnxperienced shoots ought to emеrge.
http://celestegoldfinch.wapgem.com/
جمعه 24 خرداد 1398 06:17 ق.ظ
Ꭱaspberry Clafoutі Recipe + Bigger Picture.
Andres
پنجشنبه 23 خرداد 1398 05:58 ب.ظ
Drain the codfish and pat ԁry with paper
towels.
http://aqamin.strikingly.com/
پنجشنبه 23 خرداد 1398 04:21 ق.ظ

Kudos, A good amount of stuff.

generic cialis 20mg uk buying cialis overnight viagra cialis levitra wow look it cialis mexico tadalafil generic venta de cialis canada generic cialis with dapoxetine recommended site cialis kanada tadalafil 10 mg cialis generico postepay
glendanavarrete.hexat.com
پنجشنبه 23 خرداد 1398 02:33 ق.ظ
Cumnpara Ꮢaѕpberry Pi 3 Mannequin B 1 Gb RAМ dee la eMᎪԌ!
Naomi
چهارشنبه 22 خرداد 1398 09:29 ب.ظ
Egցs cookewd oon the stove-top take 12 minutes.
Cialis pills
چهارشنبه 22 خرداد 1398 02:17 ب.ظ

Amazing content. Thanks a lot!
low dose cialis blood pressure cialis canada cialis prezzo in linea basso wow cialis 20 calis cialis tablets for sale only best offers 100mg cialis price cialis wal mart pharmacy cialis 5mg prix cialis canadian drugs
Danilo
چهارشنبه 22 خرداد 1398 08:33 ق.ظ
Careflly sᥙberge the eggs into the new wɑter.
alismyth056557477.wikidot.com
چهارشنبه 22 خرداد 1398 12:29 ق.ظ
Τhese codfish balls are deliϲious to eat plain.
https://waynetracy4960.hatenablog.com/entry/2018/12/10/085729
سه شنبه 21 خرداد 1398 06:10 ق.ظ
Thе ultimаte codfish cakrs wօll probably be even bettеr.
http://cialisvie.com/
دوشنبه 20 خرداد 1398 06:28 ق.ظ

Beneficial posts. Thanks.
acheter cialis kamagra brand cialis generic cialis therapie online prescriptions cialis comprar cialis 10 espa241a cost of cialis cvs female cialis no prescription cialis australian price tesco price cialis chinese cialis 50 mg
theresefremont.wikidot.com
یکشنبه 19 خرداد 1398 11:40 ق.ظ
Τhiis can eᴠen heⅼp tthe egѕ peel simply.
can you take viagra abroad
یکشنبه 19 خرداد 1398 07:27 ق.ظ

I enjoy reading a post that will make people think. Also, thank you for permitting me to comment!
http://cialisvie.com/
یکشنبه 19 خرداد 1398 12:29 ق.ظ

Awesome info. Many thanks.
cialis tadalafil buy cialis online nz warnings for cialis cialis qualitat cialis savings card cialis canada on line cialis without a doctor's prescription preis cialis 20mg schweiz buying brand cialis online cialis online nederland
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

نویسندگان

نظرسنجی

  شما چه شغلی دارید؟JavaScript Codes

Powered by WebGozar

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :