تبلیغات
تجارت و بازرگانی - قوانین مسافر

تجارت و بازرگانی

تجارت سالم

سه شنبه 16 تیر 1388

قوانین مسافر

نویسنده:   

مقررات مسافری

 

تعریف مسافر : مقصود از مسافر شخصی است كه دارای گذرنامه یا اجازه‌نامه معتبر بوده و از راه مجاز وارد كشور یا خارج شود .

 

مقررات خروج كالای همراه مسافر :

مسافران خروجی اعم از اینكه ایرانی و یا خارجی باشند می‌توانند علاوه بر وسایل سفر و لوازم شخصی ، كالاهای ایرانی به هر میزان و كالای غیرایرانی تا سقف 160 دلار همراه خود خارج نمایند مشروط بر آنكه هر دو كالا جنبه تجاری و منع شرعی و قانونی نداشته باشد .

مسافرین خروجی از مرز هوایی كه دارای بلیط و گذرنامه باشند می‌توانند یك تخته فرش دستباف را با متراژ حداكثر 6 مترمربع پس از انجام كارشناسی توسط گمرك بهمراه خود از كشور خارج نمایند منوط به اینكه فرشهای موردنظر دارای قدمت و عتیقه نبوده و نیز دارای جنبه میراث فرهنگی و تصاویر مغایر با شئونات اسلامی نباشد . در ضمن خروج فرش توسط مسافرانی كه عازم كشورهای امارات متحده عربی - عربستان و سوریه می‌باشند ممنوع می‌باشد .

به مسافرانی كه گذرنامه مستقل ندارند و نامشان در گذرنامه دیگری به عنوان ((همراه)) درج شده است اجازه خارج كردن فرش داده نمی‌شود .

از جمله كالاهایی كه مسافران خروجی می‌توانند با خود همراه داشته باشند میزان سه كیلوگرم خاویار ممهور به مهر یا پلمپ شركت شیلات بوده كه باید قبض خرید فروشگاه شیلات را نیز به همراه داشته باشند .

خروج تابلوی نقاشی و سایر آثار فرهنگی و هنری نیز به شرط آنكه جنبه تجاری نداشته و درحد مصرف شخصی باشد ، با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجاز می‌باشد .

مطابق بخشنامه بانك مركزی مسافرین خروجی می‌توانند حداكثر یكصد و پنجاه گرم از انواع مصنوعات طلا متعلق به خود را همراه داشته باشند . چنانچه زیورآلات مورد بحث مزین به سنگهای گرانبها از قبیل الماس ، زمرد و برلیان باشد ، نبایستی وزن نگین منصوب به آنها از اجزاء قیراط تجاوز نماید .

خروج مصنوعات و ظروف نقره توسط مسافر حداكثر تا میزان سه كیلوگرم مجاز می‌باشد . مشروط براینكه اشیا مذكور از زمره آثار فرهنگی و تاریخی محسوب نگردد . خروج زعفران به همراه مسافر مجاز وحداكثر به ازای هر گذرنامه یكصدگرم می‌باشد .

خروج خشكبار به همراه مسافر بلامانع است . به استثنای پسته كه به ازای هر گذرنامه حداكثر ده كیلوگرم مجاز خواهد بود .

حسب نظر بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران حداكثر ارز مجاز برای خروج توسط دارنده گذرنامه معادل 1000 دلار (اسكناس ، چك مسافرتی و یا تركیبی از هر دو) و به ازای هر مسافر همراه معادل 500 دلار است . خروج ارز بیش از حد مجاز مستلزم داشتن اظهارنامه یا گواهی انتقال از طریق شبكه بانكی كشور است. خروج لیر سوریه ، ریال عربستان ، دینار عراق ، لیر لبنان ، درهم امارات متحده عربی و افغانی (واحد پول افغانستان) و روبل روسیه به صورت مسافری و تجاری ممنوع است . خروج پول رایج جمهوری اسلامی ایرا ن به میزان 500 هزار ریال به همراه مسافر مجاز است .

مسافرانی كه عازم زیارت عتبات و سایر سفرهای زیارتی هستند تنها مجاز هستند لوازم شخصی خود را درحد متعارف همراه داشته باشند . خروج هر نوع كالای دیگر از جمله فرش ، پسته ، مغز پسته ، خشكبار، انگشتر، تسبیح، صنایع‌دستی‌و به‌هرمقداركه‌باشدتوسط این‌گروه ازمسافران ممنوع است.

مسافر می‌تواند حداقل 24 ساعت قبل از پرواز به گمرك مراجعه و با ارائه بلیط و گذرنامه پس از انجام تشریفات گمركی كالای خود را تحویل شركت حمل و نقل هوایی نماید .

خروج كتب و نشریات و نوار كاست و فیلم كه نشر و پخش آنها ممنوع نیست مجاز است مشروط بر اینكه توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی كنترل و مجوز خروج صادر نماید . (به شرط غیرتجاری بودن)

مسافر خروجی می‌تواند آلات موسیقی خود را از كشور خارج نماید مشروط بر اینكه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز داشته باشد .(در صورتیكه جنبه مصرف شخصی داشته باشد) .

مسافرین خروجی می‌توانند آلات و ابزار دستی خود را كه متناسب با حرفه شخصی مسافر باشد با خود از كشور خارج نماید .

مسافرین خروجی می‌توانند دوربین فیلمبرداری ، تلفن همراه ، رایانه كیفی خود را خارج نمایند مشروط بر اینكه توسط مامور گمرك در گذرنامه مسافر ثبت گردد تا در هنگام برگشت به میهن دچار مشكل نشوند .

كارمندان دولت كه برای انجام ماموریت به خارج از كشور اعزام می‌شود و ایرانیانی كه اقامت خود را در خارج قرار می‌دهند و یا خارجیانی كه بطور رسمی در ایران اقامت دارند و یا به كار یا تحصیلات حوزوی یا دانشگاهی اشتغال دارند در پایان اقامت یا كار یا تحصیل می‌توانند لوازم مستعمل خود را درحد متعارف بدون مجوز از كشور خارج نمایند .

 

فهرست كالاهایی كه خروج آنها توسط مسافر ممنوع است :

1 - خروج هرگونه اشیاء عتیقه و هنری با قدمت بیش از یكصد سال و خروج هرگونه شیء زیرخاكی؛

2 - هرگونه كتب خطی ، اوراق مینیاتور ، قطعات خوشنویسی خط  و كتب چاپ سنگی ؛

3 - انواع سكه و سنگهای گرانبها ؛

4 - هرگونه اسلحه و مهمات و تجهیزات نظامی ؛

5 - هرگونه مواد مخدر ؛

6 - هر نوع كالائی كه صدور آنه به موجب قانون یا شرع اسلام یا قانون ممنوع می‌باشد ؛

7 - هرنوع كالای اساسی .

 

صادرات همراه مسافر به كشورهای مشترك المنافع (CIS)

براساس بند 24 تصویبنامه شماره 35985/ت20035 هـ مورخ 3/6/1377 هیئت محترم وزیران كه مقرر می‌دارد (با توجه به شرایط بازار مالی و پولی كشورهای مستقل مشترك‌المنافع بویژه كشور روسیه ، روشهای صادرات كالا برای فروش در بازارهای كوچك آن منطقه از جمله روش صادرات همراه مسافر بررسی روشهای مناسب و معقول و قابل قبول برای این كار تهیه و به اجرا گذاشته شود. وزارت بازرگانی ((مركز توسعه صادرات ایران)) مسئول اجرای این بند است ) . دستورالعمل ذیل جهت اجرا ابلاغ می‌گردد .

 

ماده 1 - توریستها و اتباع كشورهای مشترك‌المنافع كه به جمهوری اسلامی ایران مسافرت می‌نمایند مجاز خواهند بود برابر مقدار ارزی كه به سیستم بانكی كشور اظهار و اعلامیه ارزی دریافت داشته‌اند اقدام به خروج كالای صادراتی بهمراه خود از كشور نمایند .

 تبصره 1 : خروج كالا تا سقف یك هزار دلار توسط واجدین شرایط ماده 1 نیازی به اظهار به سیستم بانكی كشور و دریافت اعلامیه ارزی ندارد .

تبصره 2 : نرخ خرید ارزی مسافرین فوق قیمت ارز واریزنامه‌ای در روز قبل (نرخ صادراتی + قیمت واریزنامه در بازار بورس) خواهد بود .

تبصره 3 : خروج كالاهای همراه مسافر به هر میزان نیاز به مجوز و گواهیهای رایج ندارد .

تبصره 4 : خروج كالاهای صادراتی مجاز برای مسافرین كشورهای (CIS) نیاز به ارائه كارت بازرگانی ندارد .

تبصره 5 : مبنای ارزیابی كالاهای همراه مسافر نرخهای مصوب كمیته دائمی قیمت‌گذاری كالاهای صادراتی مستقر در مركز توسعه صادرات ایران می‌باشد .

تبصره 6 : در زمان خروج كالا در هرمورد كه نرخ مصوب اعلام نگردیده باشد جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشكل برای مسافرین ، تعیین نرخ بر عهده گمرك مربوطه می باشد .

ماده 2 : مسافران ایرانی عازم كشورهای مستقل مشترك‌المنافع (CIS) مجاز به خروج كالاهای مجاز صادراتی بهمراه خود به میزان پانصد دلار آمریكا می‌باشند.  خروج كالا بیش از این مبلغ تنها زمانی مجاز است كه با ارز منشاء خارجی و طبق اعلامیه ارزی بانكهای ایرانی صورت پذیرد .

تبصره 1 : ترددهای مرزی نیز شامل مقررات فوق می‌باشد .

تبصره 2 : خروج اینگونه كالاها به میزان نیاز به ارائه مجوز و گواهیهای رایج صادرات ندارد .

تبصره 3 :‌ مبنای ارزیابی كالاهای همراه مسافر نرخهای مصوب كمیته دائمی قیمت‌گذاری كالاهای صادراتی مستقر در مركز توسعه صادرات ایران می باشد .

ماده 3‌ : گمرك ایران آمار صادرات مسافری را در سرفصل معین و به صورت ارزی همه ماهه به همراه آمار صادرات غیرنفتی كشور اعلام خواهد نمود .

 

اظهارنامه خروجی :

هرگاه گمرك صلاح بداند در مبادی خروجی از مسافر می‌خواهد اظهارنامه‌ای كه به او ارائه می‌شود تنظیم و به گمرك تسلیم دارد تا گمرك براساس اظهار كتبی صاحب كالا (مسافر) به بازدید محموله او اقدام نماید .

تذكر : هرگونه اظهار خلاف و اختفای كالا از دید مامورین گمرك تخلف یا قاچاق محسوب شده و با متخلف برابر مقررات قاچاق رفتار خواهد شد .

مقررات ورود كالای همراه مسافر

اسباب سفر ، اشیاء و لوازمی كه عرفا مسافر در هر مسافرت كوتاه مدت مورد استفاده قرار می‌گیرد مانند : جامه‌دانها ، كیفهای مسافرت ،‌ كالسكه بچه ، چتر ، عصا ،‌ دوربین عكاسی ، وسایل آرایشی ،‌ البسه در حد متعارف ، كتاب ، ماشینهای محاسب قابل حمل ، مواد غذایی در حد متعارف و سایر اشیاء‌ شخص .

هر مسافر به هنگام ورود به كشور،علاوه بر اسباب سفر و اشیاء و لوازم شخصی مستعمل خود می‌تواند تا سقف ارزش معادل 160 دلار اشیاء غیر مستعمل و مواد خوراكی را با شرایط زیر همراه خود وارد و ترخیص نماید .

الف ) اسباب سفر و اشیاء شخصی مستعمل همراه مسافر در صورتیكه جنبه تجاری نداشته باشد كلا از پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و عوارض معاف می‌باشد .

ب )‌ اشیاء غیر مستعمل و مواد خوراكی همراه مسافر فقط یكبار در سال تا سقف 80 دلار با معافیت از پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و عوارض و در سفرهای بعد همان سال با پرداخت حقوق گمركی و سود بازرگانی و عوارض و سایر هزینه‌ها قابل ترخیص است .

ج ) اشیاء غیر مستعمل و مواد خوراكی مازاد بر هشتاد دلار همراه مسافر فقط تا سقف ارزش 80 دلار دیگر با پرداخت حقوق گمركی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض قابل ترخیص می‌باشد. بدیهی است كالاهای وارده بایستی از انواع ممنوعه شرعی و قانونی نبوده و جنبه تجاری نداشته باشد.

اگر مسافر در سفر اول از معافیت مسافری هیچگونه استفاده نكرده باشد ، می‌تواند در سفرهای بعدی استفاده كند مشروط بر اینكه در سفر اول با مراجعه به مامور گمرك اعلام نماید كه كالایی همراه ندارد و توسط مامور گمرك مراتب عدم استفاده از معافیت در گذرنامه قید گردد .

مسافر می‌تواند قسمتی از معافیت خود را در سفر اول و در سفرهای بعد از باقیمانده معافیت خود استفاده نماید . مشروط براینكه در سفر اول مقدار معافیت استفاده شده توسط مامورین گمرك در گذرنامه قید گردیده باشد .

معافیت فقط بر همان سالی كه شخص مسافرت نموده اعمال می‌شود ( از اول فروردین تا پایان اسفند) و در صورت عدم استفاده از این معافیت در آن سال ، نمی‌تواند در سال آینده از معافیت مزبور استفاده نماید .

ورود زیورآلات طلای همراه مسافر از قبیل گردنبند ، گوشواره ، انگشتری ، النگو ، ساعت و غیره در حد متعارف و برای مصارف شخصی بصورت واحد( از هر كدام یكعدد ، در مورد گوشواره یك جفت و النگو 6 عدد) مجاز بوده و ورود مازاد بر آن منوط به كسب اجازه قبلی از بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد .

ورود ارز توسط مسافر به هر میزان به كشور آزاد بوده و در هنگام ورود لازم است توسط وی اظهار و میزان آن در اظهارنامه‌های مربوطه كه از طرف بانك در اختیار مسافر قرار می‌گیرد تكمیل تا نسبت به خروج معادل ارز مذكور در مسافرتهای بعدی براساس اظهارنامه ارزی اقدام كند .

در مواردی كه مسافرین ورودی پول رایج (ریال) همراه خود را اظهار می‌دارند در صورتیكه مازاد بر مبلغ دویست هزار ریال باشد ، مازاد در حساب مخصوصی به همین منظور افتتاح شده واریز و قبض مربوطه را دریافت و مراتب جهت اعمال مقررا ت به بانك مركزی اعلام می‌گردد .

ورود انواع دارو به كشور بیش از حد مصرف شخصی و بمیزان غیرمتعارف ممنوع و به مقدار مصرف شخص مجاز است (مشروط براینكه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی مجوز ترخیص آنرا صادر نماید) .

در ضمن ورود داروهایی چون : مرفین ، پتدین ، متادون ، پنتاروسین ، نالوكسان، اپیرم ، و كه تحت كنترل بخش نظارت بر مواد مخدر سازمان ملل متحد می‌باشد ، بطور كلی ممنوع است .

ترخیص نشریات ، كتاب ، نوار و فیلم و دیسكهای فشرده (CD) موكول به موافقت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است . همچنین ترخیص آلات موسیقی نیز موكول است به موافقت وزارتخانه مذكور با رعایت سقف ارزش قانونی .

مسافر می‌تواند لوازم خانگی وارد و ترخیص نماید مشروط بر اینكه از سقف ارزش 160 دلار تجاوز ننماید .

مسافرینی كه اقوام درجه یك باشند از قبیل پدر و مادر و فرزند و همسر می‌توانند از معافیت یكدیگر استفاده نمایند مشروط بر اینكه با یك گذرنامه و بعنوان همراه باشند . بنابراین دو یا چند مسافر كه باهم دوست یا اقوام غیر درجه اول باشند نمی‌توانند از معافیت یكدیگر استفاده نمایند .

نوزاد هم معافیت دارد مشروط بر اینكه بعنوان مسافر همراه مشخصات وی در گذرنامه والدین قید گردیده باشد .

 

نظرات() 
viagraessale.com
سه شنبه 27 شهریور 1397 02:23 ب.ظ

Really many of beneficial facts!
fast cialis online sublingual cialis online cialis patentablauf in deutschland side effects for cialis cialis daily dose size of cialis cialis taglich where cheapest cialis we like it cialis soft gel when will generic cialis be available
Jamie
چهارشنبه 14 شهریور 1397 12:07 ب.ظ
No matter if some one searches for his vital thing, so he/she wants to be
available that in detail, so that thing is maintainbed over here.
canadian online pharmacy
سه شنبه 13 شهریور 1397 06:25 ب.ظ

Cheers, An abundance of stuff!

pharmacy onesource canadian pharmacy viagra aarp recommended canadian online pharmacies canadian pharmacies-24h canadian rxlist pharmacy northwest pharmacies canadian pharmacies that are legit the best canadian online pharmacies most reliable canadian online pharmacies
buy viagra in china
سه شنبه 13 شهریور 1397 03:14 ق.ظ

You reported this well!
buy original viagra online can you buy viagra without prescription uk buy viagra buy viagra uk without prescription order viagra cheap where to buy viagra in store buy viagra using paypal buy viagra online rx. can i buy viagra online order viagra no prescription
Online cialis
دوشنبه 12 شهریور 1397 07:39 ب.ظ

Fine forum posts. Thanks.
effetti del cialis cialis prices in england cialis coupons printable cialis arginine interactio cialis 5 mg schweiz generic for cialis cialis 5 mg scheda tecnica cialis generique miglior cialis generico buy brand cialis cheap
cialisvv.com
دوشنبه 12 شهریور 1397 01:09 ق.ظ

You mentioned it exceptionally well.
comprar cialis navarr acquisto online cialis cialis 5 mg effetti collateral cialis daily new zealand wow cialis tadalafil 100mg cialis online holland venta cialis en espaa cialis professional from usa we like it safe cheap cialis cialis pills
porno lesbienne
چهارشنبه 7 شهریور 1397 08:43 ق.ظ
Attractive portion of content. I just stumbled upon your
site and in accession capital tto assert that I acquire actually enjoyed account
your webllog posts. Any way I'll be subscribing in your feeds or even I
achievement youu get riht of entry to constantly rapidly.
viabiovit.com/online-purchase-of-viagra.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 02:58 ق.ظ

Whoa plenty of awesome knowledge.
lowest price viagra how to buy real viagra buy cheap viagra generic online buy sildenafil tablets online buy genuine viagra online pharmacy viagra prices honest place to buy viagra how to get viagra from doctor buy viagra for women is sildenafil generic
http://cialisonli.com/
یکشنبه 21 مرداد 1397 10:31 ب.ظ

Amazing tons of superb advice.
cialis patentablauf in deutschland cialis patentablauf in deutschland cialis without a doctor's prescription cialis professional yohimbe india cialis 100mg cost cialis 5 mg funziona brand cialis nl are there generic cialis cialis side effects dangers dosagem ideal cialis
euro truck simulator 2 cheat engine money download
شنبه 13 مرداد 1397 10:57 ق.ظ
crossy road coin cheats android euro truck simulator 2 cheat engine money download
real steel robot boxing champions hack ios tom clancy's the division xbox one
cheats subway surfers online generator no survey asphalt 8 airborne mod apk obb free download happy chef uniforms coupon code my talking tom hack tool
traffic rider hacked apk game download airport city cheats download android beach buggy racing cheat mod
apk supermarket mania journey cheats iphone panther family sim hack apk asphalt
8 airborne mod apk obb download farming simulator
17 cheats ipad my talking tom hack ios download chicken invaders 3 cheat codes pc make it rain the love of
money apk pokemon tower defence 2 hacked free games killer instinct gold cheat codes dragon city cheat gems gold
and food generator hack tool war of dragon ring cheat traffic rider apk mod hack android final fantasy 14
ps4 digital code candy crush saga cheats level 1357 crime coast unlimited mod apk empyrion galactic survival cheats pc how
to cut galvanized iron pipe using hacksaw monopoly world
record money ketchapp basketball 1.2.1 mod
apk download cheat townsmen apk left 4 dead 2 melee weapons
cheats talking angela hacker eyes traffic rider hack tool for
android hack kim cuong my talking angela ios make it rain the love of money
apk the tribez & castlez facebook cheat engine euro truck simulator 2 cheat engine speed gangstar new orleans online open world game cheats stardew valley switch cheats
clash royale online gem generator no human verification dream league soccer 2018
free money hungry shark evolution hack 2018 apk turret fusion hacked
rules of survival hack iosgods crossout ps4 cheats contract killer sniper mod apk 3.0.0 game total conquest cheat apk
parkour simulator 3d mod apk rage racing 3d unlimited money real steel wrb gold generator
busco tarotista gratis
دوشنبه 8 مرداد 1397 09:55 ق.ظ
tarot magico si o no busco tarotista gratis lectura del tarot por telefono el tarot de
marsella gratis tarot economica visa preguntar al tarot trabajo tarot tv
gratis lectura de tarot gratis al instante tarot gratis del amor carta del dia tarot para el amor telefono de tarot
economico lost tarot nostradamus tirada de 3 cartas gratis
el oraculo tarot del oraculo gratis del amor tarot en linea
papa y mundo tarot amor tirada tarot gratis por correo tirar
el tarot del amor gratis tarot de la verdad gratis leer cartas
del tarot gratis oraculo tarot de hoy signo tauro tarot del amor hoy piscis pregunta
al tarot si o no tarot gratis telefono fijo chile buenas tarotistas
por telefono se busca tarotista madrid tarot domino cristalita
tarot tarot gratis gratis tirada tarot del dia de hoy gratis tirar
las cartas tarot tarotista fiable leer tarot del dinero tarot
tauro 2015 youtube tarot osho zen gratis tirada tarot de las hadas linda
ravenscroft tarot o oraculo horoscopo diario significado de la emperatriz
en el tarot libro abierto tarot gitano tarot gitano de hoy gratis tarot gratis del amor y cartas de
hoy cartas tarot significado tirada de cartas de tarot gratis en linea
la justicia tarot egipcio tirada 3 cartas tarot
la muerte carta tarot significado tarot gratis para hoy y manana tarot si o no gratis certero tarotistas buenas y
baratas el gran libro del tarot hajo banzhaf pdf gratis horoscopo de hoy geminis mujer soltera
plan cul quimperle
دوشنبه 8 مرداد 1397 05:03 ق.ظ
rennes plan cul plan cul quimperle plan cul morbihan plan cul avec vieille plan cul st
nazaire plan cul rambouillet plan cul limousin plan cul discret
plan cul region centre plan cul chamalieres plan cul femme ronde plan cul gratuit rennes plan cul dinard plan cul soyaux plan cul romans sur isere baise plan cul video de plan cul plan cul
chatellerault plan de cul gratuit plan cul 60 plan cul castelsarrasin plan cul thonon les bains plan cul somain recherche un plan cul cherche plan cul plan cul schoelcher plan cul a amiens un bon plan cul plan cul en direct beurette
pour plan cul plan cul les lilas plan cul igny plan cul chatou
plan cul cosne cours sur loire plan cul valbonne application plan cul plan cul villeneuve loubet plan cul ce soir plan cul gif sur yvette plan cul rive
de gier plan cul loire atlantique rennes plan cul plan cul aubervilliers
plan cul mayotte comment trouver un plan cul facilement plan cul finistere plan cul villeneuve saint georges plan cul a grenoble plan cul cougar
paris plan cul courbevoie plan cul 7
conocer gente espanola en dubai
یکشنبه 7 مرداد 1397 06:45 ب.ظ
busca mujeres soltera conocer gente espanola en dubai chica busca chica en madrid conocer chicas por
barcelona mujeres buscan chicos frases para conocer gente chica busca chica para
trio chico busca chico huesca chicas busco chicos pagina para conocer chicas jovenes
contacto sevilla mujeres como buscar solo chicas en facebook conocer mujeres rumanas se buscan chicas para modelos contactos mujeres tarrega sitios para conocer gente cristiana chica busca chico para sexo como buscar mujeres solteras en facebook chica
busca habitacion mujer busca hombre para relacion seria ecuador contactos
mujeres barcelona busco una mujer que me quiera pa bailar el dembow chica busca chico en caceres como hacer amigos en internet yahoo mil anuncio contacto mujeres sevilla conocer mujeres chinas china chicas buscan chicos para follar chicas en busca de sexo pagina para encuentros sexuales sitio para conocer personas en mexico busco mujeres soltera contactos mujeres vitoria chicas buscan chico para
trio aplicaciones android para conocer gente cerca contacto mujeres motril chico busca
chico huesca paginas para buscar mujeres solteras chico busca chico rd mujeres
ricas solteras conocer a gente por internet chico contacto chico busco chica para relacion seria chicas contacto valencia
chica busca relacion estable chica trans busca mujeres solteras en costa rica conocer a gente en madrid contactar con mujeres para relaciones esporadicas mujeres
solteras en espana busca chico en new york anuncios chicas madrid
porno jeune amateur
یکشنبه 7 مرداد 1397 06:27 ب.ظ
vieux gay porno porno jeune amateur autofellation porno sexe degeulasse images de sex les debile sex smiley porno sexes
mature film porno classic 18 porno taylor
lautner sex tape film porno suedois porno twinks porno
gay ejaculation exhib porno sex xxn jeu gratuit porno sex porm site porno espagnol video sexe gratuits porno classic retro scenes de sexe au
cinema couple sans sexe sex education sexe amateu videos webcam porno blog gay
sex sexe ticket de metro q sex scene video porno gratuit bite sexe family guy porno sexe hard video video sex en public
sex in paris le troisieme sexe teen webcam porno vielle sexe sexe feminin rase film porno
gratuit hd monkey sex porno defonce films porno gratuit jeux de sexe pour adulte sexe au soleil vacances sexe videos porno retro love sex groupe sexe persian sex videos gratuites sexe
tirag tarot marseille gratuit
یکشنبه 7 مرداد 1397 02:27 ق.ظ
tirage tarot gratuit du jour tirag tarot marseille gratuit tarot roue astrologique signification tirage tarot 32 tarot gratuit cartomancie
voyance tarot sans inscription tarot voyance magie tarot tirage gratuit amour tirage tarot
gratuit facile osho tarot adventure tarot gratuit du mois carte tarot interpretation jouer au tarot gratuit en ligne oracle tarot d'eltynne tirag tarot tirage tarot oracle ge
gratuit tirage tarot amour interpretation tarot mat et ermite gratuit tarot amour tarot travail gratuit oui non tarot amour
par oui ou non tarot marocain tarot amerindien tarot divinatoire selon lapierre
tarot gratuit selon ton avenir tarot en ligne voyance gratuit tarot
diable jeux tarot pc jeu tarot gratuit tarot
en ligne travail tirage tarot en ligne gratuit immediat tirage tarot arcane mineur tirage
tarot divinatoire gratuit et immediat maat tarot julie cuccia watts jouer aux tarots en ligne gratuit distribution tarot arcane tarot 15 zen tarot tarot amour
gratuit tarot verite tirage tarot belline travail tarot marseillais signification tirage tarot
gratuit 7 jours zen tarot tarot empereur et jugement tarot regle 4
tarot savoir si il m'aime msn astrologie tarot carte tarot le diable en amour tarot voyance magie tarot divin
free porn tube sites
جمعه 5 مرداد 1397 01:47 ب.ظ
aurora jolie porn free porn tube sites dancing porn gay amatuer
porn sex ed in schools katrina kaif sex virtual sex video teacher accused of sexually abusing
students in arizona midgit porn gopro porn sex in bed not prank sex
with friends mom strap on porn candid porn taurus sexuality female celebratory sex live gay
sex big butt teen porn jennifer aniston sex scenes
cartoon porn videos is sex good for your back karrine steffans sex tape free home porn sexiest model of all time sex video with leicester city player thai hot brunette porn wake up
sex best sex box subscription what is gay sex like porn toys skyrim female armor mods ps3 pinky
porn videos lesbian milf sex hot sexy teen porn porn viedo sexual side effects of ambien sleeping pills
fat black girl porn sex jokes quotes in malayalam mature hd sex pinkie pie porn pains during sex
when pregnant dirty things to do while sexting oral sex increase cancer risk
sex talk quotes elephant seal sexuality corn porn how to find out the sex
of a snapping turtle casual sex apps ios art of sacred sexuality philippines sex video weird sexual words
youtube videos de tarot gratis
پنجشنبه 4 مرداد 1397 08:26 ب.ظ
aprender el tarot youtube videos de tarot gratis interpretacion tarot osho zen tarot del oraculo del si o no tarot futuro inmediato mah jong tarot angelico el yazay gratis comprar tarot gitano horoscopo del tarot
de hoy gratis tarot del amor gitano consultas gratis consulta de tarot por telefono gratis hacer una
pregunta al tarot del amor tirada delas cartas del tarot gratis en linea
jogo de cartas tarot buzios gratis quiero aprender tarot gratis telefonos de tarotistas buenas horoscopo
diario de acuario 2016 tarot del amor trabajo y
salud gratis adelina tarot asturias tarot gratis carta para hoy el tarot por alejandro jodorowsky tarot gratis por mensaje de texto tarot del amor rafaela vilchez 2017 tirada de
tarot futuro gratis tarot del amor hoy tauro tirada de runas gratis del si o no tirada de cartas gitanas gratis 2013 cartas de
amor tarot gitano gratis el tarot para capricornio tirada del tarot gitano del amor gratis punto tarot cancer mayo 2015 carta de tarot gratis del dia tirada de tarot egipcio gratis on line tirada del tarot
gratis sobre trabajo tarot ermitano justicia tirada de cartas gitanas gratis para tarot de
los arcanos del amor horoscopo del dia tarot gratis
tienda tarot santiago chile tarot luna invertida amor tarot y horoscopo consulta
cartas tarot gitano gratis consultas de tarot gratis por wasap tarot del futuro gratis tarot del dia para virgo 3 cartas del tarot del
amor gratis tarot egipcio carta 49 tarot amor gratis
cartas gitanas tirada de cartas del tarot de hoy para capricornio
tarot 1 pregunta gratis por telefono carta tarot la luna en el amor tarot el mago y la
muerte
calgary herald horoscopes 2017
پنجشنبه 4 مرداد 1397 06:43 ب.ظ
birthday horoscopes calgary herald horoscopes 2017 horoscope for aquarius week ahead huffington post daily horoscope gemini horoscope- qualities of cancer aries horoscope daily cainer feb horoscope sign born april 12 horoscope everyday
horoscope virgo may 20 daily horoscope scorpio horoscope jokes capricorn horoscope for today ganesha what is
horoscope sign for august free horoscope for newborn baby
aries career horoscope today huffington post daily horoscope gemini
daily horoscope signs horoscope of makar rashi 2017 in hindi
horoscope anime art the west horoscopes sagittarius
horoscope dark side libra daily love horoscope daniel
dowd love horoscope for this week scorpio horoscope
month dates horoscope career scorpio today daily online horoscope
horoscopes careers weekly astro twins horoscope gemini daily monthly horoscope gemini weekly career horoscope horoscope by birthday month leo daily love horoscope john hayes
horoscopes that go well together aquarius horoscope for today ganesha astrology daily horoscope
virgo seventeen magazine horoscope horoscope money scorpio horoscope for
pisces monthly what is cancerian horoscope leo woman yearly love horoscope astrology
horoscopes aries daily horoscope today monthly horoscope by
prem kumar sharma your horoscope free online horoscope career advice chinese horoscope birth
year horoscope crystal ball bdo weekly single love horoscope tomorrow
love horoscope for leo man april 20 daily horoscope tiger daily horoscope horoscope virgo may
chicos buscando amor
پنجشنبه 4 مرداد 1397 03:51 ب.ظ
contactos chicas albacete chicos buscando
amor conocer gente joven chico busca chico en vitoria contactos con chicas
las palmas encuentros sexuales en madrid contactos
en huelva con mujeres conocer gente onlin contacto con mujeres cordoba busco
chico anuncios sexo coruna contactos mujeres sexo paginas conocer gente chica busca
chico santo domingo distrito nacional numero de telefono de mujeres solteras chicas buscan sexo
barcelona contacto mujeres milanuncios foro conocer gente ourense contactos mujeres en asturias sitio web para conocer mujeres pagina para conocer gente nueva sitio para conocer chicas chico busca chico en granada mujeres solteras en dallastx conocer gente en internet gratis sitios para conocer chicas en venezuela mundo anuncios
chico busca chico chicas q buscan hombres anuncios sexo huesca donde conocer mujeres en rio de janeiro contacto mujeres almeria buscar mujer soltera gratis
busco chica en barcelona como conocer personas de otro
pais por internet citas para conocer gente buscar mujer soltera gratis contacto mujeres a coruna conocer gente sin registro contacto
mujeres plasencia busco un hombre que me quiera paginas encuentros sexuales sitio web para conocer gente contactos con mujeres en gijon contacto con mujeres en las palmas
chicas buscan sexo en la coruna grupos para conocer gente telegram contactos valencia chicas chicas k buscan amigos contacto mujeres cordoba sitios para conocer gente en valencia
donde conocer mujeres maduras
rencontre a metz
پنجشنبه 4 مرداد 1397 01:00 ب.ظ
rencontre discrete lyon rencontre a metz exemple premier contact
site rencontre site de rencontre de femmes site
de rencontre gratuit avec les canadiennes quel sport pratiquer pour rencontrer des filles rencontre pour le sexe site de rencontre artiste rencontre cotes d'armor
site de rencontre classement site de rencontre celibataire suisse rencontre athis
mons rencontrer des trans site de rencontre d un soir gratuit
sites de rencontres gratuit rencontre doue la fontaine photo homme pour
site de rencontre message drole site de rencontre site de rencontre gratuit 39
faire des rencontres a new york rencontre seropositive femme site de rencontre metisses gratuit liste des sites de rencontres rencontre femme russes gratuit rencontre
sportive hommes site de rencontre parents solo gratuit
agence de rencontres limoges rencontre entre quadra rencontrer une actrice porno site de rencontre pour homme gratuit rencontre sexe en bretagne rencontre pour sortie moto applications rencontres iphone femme mure rencontre site de rencontre
pour sportif rencontre celibataire via facebook rencontre ado bruxelles rencontrer quelqu'un tout
de suite apres une rupture site de rencontre gratuit canadien rencontres par affinites tous les sites de rencontre gratuit rencontre d'un jour montpellier rencontre en ligne premier rendez
vous message site de rencontre original site de rencontre ado paris site de
rencontre pour senior entierement gratuit rencontre app iphone rencontre coquine vosges signe rencontre ame jumelle
rencontre a trois-rivieres rencontre trav trans
plan cul la garde
پنجشنبه 4 مرداد 1397 06:36 ق.ظ
plan cul conde sur l'escaut plan cul la garde plan cul auriol plan cul st brieuc photo plan cul plan cul saint quentin plan cul a meaux plan cul
drome plan cul loir et cher plan cul sur nimes
vrai site plan cul plan cul neuilly plaisance plan cul sur la rochelle plan cul saint laurent du maroni plan cul
annonay plan cul sur calais plan cul chat numero plan cul gratuit plan cul noeux les mines plan cul a
strasbourg plan cul sur mobile plan cul dans ma region plan cul sainte savine plan cul lons plan cul 70 plan cul
la garenne colombes plan cul 87 plan cul 84 plans cul sans inscription plan cul six fours les plages plan cul val de marne plan cul
st brieuc plan cul villeneuve loubet plan cul gay rennes plan cul nouvelle aquitaine
plan cul romans sur isere plan cul jouy le moutier plan cul
beaune trouver plan cul rencontre pour plan cul rencontre plan cul paris plan cul bourges porno plan cul tchatche
plan cul plan cul la roche sur foron plan cul saint michel sur
orge plan cul gratuit nantes plan cul bezons plan cul
remire montjoly plan cul rouen plan cul org
astrology signs scorpio and libra
چهارشنبه 3 مرداد 1397 06:48 ب.ظ
what is the 12th house in astrology astrology signs scorpio and libra cancer astrology features astrological signs leo and sagittarius astrological signs august 8 lesbian astrology gemini daily astrology
with libra sign hayes grier astrology jupiter vedic astrology
astrology mobile horoscope index predicting death through astrology june
14 birthday astrology astrology rising sign sagittarius astrology
sign for february 3rd mangalam astrology august
ma astrology distance education tamil nadu weekend australian astrology astrology sign leo astrology predictions for usa au
astrology libra astrological signs april 21 astrology posters sale heath ledger death
astrology astrology sign july 7 date of birth and name astrology rising
star meaning astrology astrological reading nyc taylor swift love astrology astrology style font astrology salary uk astrology graphic design taurus astrology daily june 21 birthday astrology july 16 astrological sign astrology alternative medicine astrology bible prophecy astrology sign for may 3 libra cafe astrology astrology signs sexuality april 20 1985 astrology medical astrology reading vedic astrology consultation online what
was i in my past life astrology body parts vibration astrology in hindi astrology
card reader marriage astrology by name in tamil free relationship report astrology chinese astrology pig
years yellow sapphire vedic astrology astrological jewelry hand stand jan astrological
sign
cosa significa sesso orale
چهارشنبه 3 مرداد 1397 06:05 ب.ظ
sesso gay padova cosa significa sesso orale video porno da vedere gratis subito fare del buon sesso frediano sessi sesso gratis com gratis video
porno gratis video porno gratis con nani film porno gratis di vecchie video porno
sverginamento gratis sesso in discoteca lavoro sessa aurunca gratis porno legal dragon ball porno gratis
porno italiano eccitante xx porno italiano xhamster video porno gratis porno italiano rocco siffredi siti porno gratis online donne violentate porno gratis video
di sesso tra fratello e sorella cecilia e ignazio sesso solo sesso caos calmo scena sesso video gratis sesso video porno gratis di
mamme troie video porno gay italia ultimi film porno italiani gratis porno di lesbiche
gratis come fare sesso con una ragazza sesso anale lubrificante sesso gratis rimini canali tv porno gratis sesso pg migliori siti porno gratis italiani chat sesso altervista persone
che fanno sesso sesso spezia video sesso italia amatoriale video porno italie posizioni per fare sesso sesso parlato italiano video porno mamme
gratis sesso profondo isola di pag sesso sesso hub best porno italiano manga che fanno sesso confessioni
sesso video porno sesso per strada video porno italiano sadomaso
videos porno de parejas espanolas
چهارشنبه 3 مرداد 1397 04:37 ب.ظ
sexo en ciudad real videos porno de parejas espanolas porno vid
sexo gratis latinas descargar video pornografico videos sexo
rubias19 videos porno mp4 squirt sexo sexo sentido porno
amateur frances russian porno sexo xmaduras videos sexo fontanero chica sexo malaga vidios porno casero porno gratis xxl peliculas porno
de viejas chicas que buscan sexo gratis anime porno actores porno desnudos videos sexo casero
amateur comic porno incesto ver pelicula pornografica actrizes porno espanolas peliculas porno completas gratis porno xx espanol sexo en mexico sexo duro videos gratis youtube
pornografia gratis porno frex peliculas porno amateur mejores posturas sexo beach porno videos pornos maduras espanolas famosas escenas de sexo
sexo xxx en espanol sexo casero peru vidios porno anal sexo y
porno porno gratis sexo duro pene sexo videos porno tetas ver sexo oral
peliculas espanolas con sexo peliculas de sexo en nueva york en espanol sexo novia sexo maduras madrid foto sexo en nueva york anuncios sexo barcelona videos sexo amater sexo anal lubricante
what is a blogging niche
سه شنبه 2 مرداد 1397 09:02 ب.ظ
how to grow hair fast men what is a blogging niche how to read palms
money line how to make love like an englishman how old
is the universe thought to be what time is it in germany munich
what time is it in china how to write a letter of introduction what is crohn's disease flare up what does
savage mean in text how to tie a scarf 3 US teaspoons how to download movies
on iphone what day is easter 2018 how to win powerball ca how to hack facebook
how to bake salmon how to apply eyeliner to hooded eyes when do you ovulate after ovidrel how to give a good blowjob how to get taller
after 25 how to get followers on instagram without paying how to
get pregnant how to get rid of canker sore in back of
throat how to use snapchat on pc how many pokemon are there
in gen 2 how to make pizza dough without yeast how to
get a girl to like you again how to win the lottery.us
how are you in french canadian what is your name in french what is
my spirit animal quotev how to buy stock in amazon how to lower cholesterol ldl what do you do for fun how to
be confident around girls why do we dream philosophy
how to eat healthy at chipotle how to jump start a car by yourself
does he love me quiz adults can you get pregnant from precum on the pill how to have sex when did women get the right to vote in england how to cook broccoli
does he love me anymore what is memorial day originally called how to win powerball
pa how to make crepes without milk how to make alfredo sauce with heavy cream
who is the prime minister of india in 1995 how to download videos from youtube online
meaning of four wands in love tarot
سه شنبه 2 مرداد 1397 07:41 ق.ظ
love spread tarot card reading meaning of four wands in love tarot tarot instant answer tarot background image free tarot reading on love
victory and success tarot card tarot card meanings wheel of
fortune lame 10 tarot de marseille king of swords tarot love seven of wands tarot heaven lovers love tarot meaning tarot magazine feminin trusted
tarot 9 of wands tarot 4 of pentacles meaning of high priestess tarot
card yahoo horoscope tarot aquarius horoscope today tarot old tarot card decks tarot card
set images celtic cross love tarot spread lover tarot
tarot course montreal free tarot reading yes
no questions 10 of hearts tarot card meaning tarot king swords reversed accurate online tarot card readings yea or no
tarot tarot birthday spread 10 of wands tarot heaven fantastical tarot hertz transformation tarot deck the clow tarot cards meanings 8 swords in tarot 3 wands in tarot 7 of coins tarot
two cups tarot feelings tarot card origin when will i find love tarot spread free tarot resding tarot a
4 appel au roi dark star tarot readings tarot reading brighton 4 tarot meaning the
emperor in tarot relationship most popular tarot decks free horoscope tarot card reading the hermit love tarot
free tarot readings facade tarot eight of wands relationship the hierophant love
tarot meaning free three card tarot glo
best us casinos online
شنبه 30 تیر 1397 01:59 ب.ظ
casino online
casino online application
casino online subtitrat
top rated free online casino games
pogo casino slots
چهارشنبه 27 تیر 1397 02:08 ب.ظ
best online casino games free
play casinos
casino games slots
online casino slots
plan cul maintenant
شنبه 23 تیر 1397 05:03 ب.ظ
plan cul vosges plan cul maintenant meilleur site plan cul gratuit plan cul meyzieu plan cul chamalieres plan cul carquefou
plan cul montigny le bretonneux citation plan cul plan cul 28 site de plan cul application plan cul plan cul ou
amour plan cul obernai numero plan cul gratuit plan cul pont du chateau plan cul skype plan cul gay
alsace plan cul com site plan cul gratuit plan cul nancy numero plan cul gratuit plan cul olivet plan cul bbw plan cul cachan plan cul francaise plan cul chilly mazarin plan cul black plan cul la reunion plan cul video plan cul roquebrune sur argens
plan cul val d oise plan cul montceau les
mines plan cul la trinite plan cul sur facebook trouver plan cul plan cul asiatique paris plan cul gay la rochelle rencontre plan cul cougar
plan cul hetero plan cul somme plan cul yvelines plan cul bolbec chat plan cul
plan cul saint gaudens plan cul berck plan cul reel gratuit plan cul saint herblain plan cul rennes gratuit
plan cul dans la region plan cul castelnau le lez plan cul avec femme
cougar
premiere message site rencontre
شنبه 23 تیر 1397 04:26 ب.ظ
chat rencontres seniors premiere message site
rencontre celibataire rencontre sportive rencontre 78700 rencontre
celibataire 43 rencontre sur clermont rencontre localise site de rencontre
ado 93 rencontre entre 2 amis site de rencontre d'amis ado site de rencontre gratuit var exemple de message site
de rencontre rencontre 35 rencontre a calais rencontre protestant rencontre femme bisexuelle rencontre celibataire sur facebook application rencontre flirt
rencontre pour ado comment rencontrer une fille rencontre trans dijon comment rencontrer des gens dans sa
ville rencontre pour handicape gratuit les sites
de rencontres non payant rencontre couple mixte site de rencontre d'amour gratuit rencontre
moto biarritz site de rencontre pour personne en couple site de rencontre
geek suisse rencontres ephemere site de rencontre gratuit 35600 paris rencontres premier pas site de rencontre rencontre femme portugaise rencontre homme celibataire nantes site rencontre sans inscription rencontre etudiant etranger site de rencontre gendarme rencontres gap hautes alpes pourquoi
les sites de rencontres sont payants rencontres seniors 64 rencontre sans inscription et gratuit site de rencontre total gratuit site rencontre amicale pour ado site de
rencontre gratuit dans le 40 site de rencontre cul gratuit site de rencontre payant en suisse question pour rencontre rencontrer un homme bien rencontres sexe gratuit rencontre
coquine limoges
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30

نویسندگان

نظرسنجی

  شما چه شغلی دارید؟JavaScript Codes

Powered by WebGozar

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :